خـــــــــــــــبـــــــــــــر

خــــــــبـــــــرها و نظــــــــر ها

تغییر درمصر چه تاثیری بر ایران دارد

روزنامه صهیونیستی هاآرتص گزینه حمله به ایران را پس از سقوط دیکتاتور مصر منتفی خواند.


به گزارش کلمه ، هاآرتص نوشت: با سقوط حسنی مبارک در مصر که از هم پیمانان دیرین اسرائیل و ضامن آرامش در مرزهای جنوبی فلسطین اشغالی بود گزینه حمله به ایران از دست تل آویو خارج شد.

هاآرتص ضمن تاکید بر ناتوانی اسرائیل در حمله به ایران نوشت : نظام آینده مصر در خصوص حمله به تاسیسات هسته ای ایران تابع افکار عمومی جهان عرب خواهد بود که همگی مخالف این حمله هستند.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی همواره با حسنی مبارک درباره افزایش قدرت ایران هم فکری می کرد زیرا دیدگاههای او درمورد ایران و هم پیمانانش در لبنان، سوریه و باریکه غزه با آمریکا و اسرائیل کاملا موافق بود.

به نوشته هاآرتص رژیم مبارک در در سه دهه اخیر در مقابل همه تغییرات در خاورمیانه چون صخره ای محکم بود و سران تل آویو در زمان وقوع جنگها و حتی ادامه ساخت شهرکها در زمان مبارک از جهت مرزهای جنوبی مطمئن بودند و روابط قاهره و تل آویو پس از معاهده کمپ دیوید هیچ گونه تزلزلی نداشت.

این روزنامه افزود: نتانیاهو از ایجاد جمهوری اسلامی در مصر بسیار نگران است و امیدوار است اوضاع مصر همچون اوضاع ترکیه البته قبل از دوران رجب طیب
اردغان شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید